Zero no tsukaima- recenze

3. ledna 2012 v 14:59 | Tera-chan |  Anime review
Jedná se o třísériové anime po 12-13 dílech.
Dostáváme se do jiného světa, kde vládne magie, mágové se zde nazývají šlechtici, přesněji řečeno ten kdo kouzlí je šlechtic a ten kdo ne je pouze ubohý člověk (pěkná trochu spojitost s mudly). Děj začíná v kouzelnické škole, kde se její studenti připravuji na významnou událost a to je povolání společníka, který je budu po zbytek života doprovázet a pomáhat jim. Mladičká čarodějka Louise Françoise Le Blanc de La Vallière (tohle je opravdu celé její šlechtické jméno), kterou nikdo nenazve jinak než "nulová Louise (Zero Louise)" si jako společníka povolá japonského chlapce Saito Hiragavu. Po uzavření smlouvy mezi šlechticem a pomocníkem se Saitovi objevuje na ruce "runa pomocníka" no a tím taky začíná smršť vtipných scének, narážek a situací. Nechci moc spilovat, jenom prozradím jediné - Saito ani Louise nejsou jen tak obyčejní, jak by se na první pohled mohlo zdát, vše se totiž točí kolem magie nicoty, kterou vládne Louise a Saito jako její ochránce taky není jen tak ledajaký nedbale vyvolaný člověk. Postavy se sérii od série vyvíjejí. Na začátku se Louise snaží zvládnout aspoň nějaké kouzlo, ale ve třetí sérii kouzlí jedno za druhým.
Ostatní postavy kolem našich hlavních hrdinů sou kapitola sama o sobě, ať už jde o zženštilého Guiche, překrásnou Kirche či trochu ostýchavou služebnou Siestu (moje oblíbená postava), která se snaží Saita přebrat Louise, však sami uvidíte. Hudební doprovod je skvělý sám o sobě a samozřejmě i opening a ending skladby nezklamou.
Kdo mate rádi ztřeštěné anime u kterého je předností hlavně pořádná dávka humoru ve fantasy prostředí, neváhejte a zkoukněte ho.
Je to opravdu pěkné anime... doporučuji zkouknout, já ho třeba viděla dvakrát a nemyslím si, že bych tím zrovna promarnila čas... je to fakt vtipné anime. Občas opravdu nezávidím Saitovi:D
zdroj: foxaxe.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | Web | 3. ledna 2012 v 15:02 | Reagovat

Ahoj, mohla bych tě poprosit o hlas?
Ten hlas není pro mě,ale pro mou   malou dvouletou sestřičku.
Když tu soutež vyhrajeme, moje dvouletá sestřička
dostane tu nejúžasnější oslavu.
Pokud máš dobré srdce, tak zde je odkaz, kde
hlasovat.

http://minimaxsoutez.cz/videos/detail/29

předem děkuji za sebe a i za ostatní.
ještě chceme dodat, že se hlasuje tlačítkem "HLASUJ", které je na levé straně stránky. Tlačítko "to se mi líbí", které je pod videem, neslouží k hlasování.
jestli potřebuješ taky hlásnout, nebo mi vynadat za to, že sem píšu, tak sem:
pomahame-k-usmevu@seznam.cz

PS: omlouvám se, zda už ti toto někdo posílal, je nás víc a nevíme, kdo komu to posílá, tak se kdyžtak nezlob.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama