Bleach-recenze

3. ledna 2012 v 17:17 | Tera-chan |  Anime review

15letý Kurosaki Ichigo je normální středoškolák, který má však zajímavou schopnost - vidět duchy. Avšak kromě toho, že s nimi občas prohodí pár slov to jeho život vůbec neovlivňuje. Až se jednoho dne stane, že mu oknem do pokoje vleze tajemná dívka v černém kimonu a s katanou u pasu, která je nejprve velmi překvapená, že ji Ichigo může vidět, nicméně po chvíli se mu představí jako shinigami Kuchiki Rukia a prozradí mu, jak se to ve skutečnosti má s posmrtným životem. Všechny duše (shinigami označovanými jako pluska) se po smrti automaticky přesouvají do Soul Society (česky Společenstvo duší), ale některé jsou kvůli hříchům či silným vztahům k nějaké osobě nebo věci připoutány k tomuto světu, proto jim z hrudi visí krátký řetěz. Jenomže čím déle se tyto duše potulují po světě, tím více chátrají a jejich řetěz se zkracuje a rezaví až jim zmizí úplně. Potom se

promění v takzvané hollow, zlé monstrum, kterému zbyla jen nenávist k ostatním duším a nekonečný hlad, který se snaží zahnat jejich požíráním. A právě proto se v Soul society trénují shinigami, bohové smrti, kteří mají za úkol zabíjet hollow a posílat pluska do Soul Society K tomuto účelu mají meče, kterým se říká zanpakutou.

Všechny tyto bytosti (shinigami a hollow), mohou v reálném světě vidět jenom lidé s velkou duševní sílou (reiatsu), jako například Ichigo. O tom, že hollow často cíleně vyhledávají a požírají právě tyto lidi mající velkou duševní energii se již Rukia nestačí zmínit, neboť jeden zaútočí přímo na Ichigův dům. Ichigo, který si naivně myslí, hollowa může porazit, se proti němu postaví. Od smrti ho následně zachrání Rukia, která ale v důsledku toho utrpí zranění a poté mu řekne, že jestli chce zachránit sebe i svoji rodinu, musí si do srdce vrazit její zanpakutou avvzít si tak její síly. Vše se zdaří a Ichigo s nově nabytými silamihollowa lehce přemůže. Jenže kvůli jeho obrovskému reiatsu vzal Ichigo Rukiivšechny její síly, ne jenom část, jak původně plánovala, a tak musí Rukia nějakou dobu zůstat v reálném světě a práci shinigami musí dočasně vykonávat Ichigo.
Tento stav ale netrvá dlouho, jelikož Rukiin čin je v Soul Society zakázán, a tak pro ni po nějaké době přijdou jiní shinigami (Renji Abarai, Byakuya Kuchiki), aby ji odvedli zpět a mohl začít soud. Ichigo se jim v tom samozřejmě snaží zabránit, ale rozdíl v jejich síle je natolik propastný, že po boji Ichigopřijde o své shinigamské síly a pravděpodobně by i zemřel, kdyby ho nenašel obchodník a bývalý kapitán 12.divize ze Soul Society Urahara Kisuke. Ten mu ošetří rány a podrobí ho tvrdému tréninku, aby své síly získal zpět a za pár dní se se svými spolužáky,kteří v sobě nedávno objevili podobné schopnosti Ishidou Uryuu, Sadem "Chad" Yasutorou, Inoue Orihime a mluvící kočkou Yoruichi (bývalá kapitánka 2.divize) se vydává Ichigo do Soul Society, aby Rukieoplatil tehdejší záchranu života


zdroj: Kage.cz

 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mineko M.S. Mineko M.S. | Web | 3. ledna 2012 v 19:57 | Reagovat

O tomto anime som už veľa počula a aj videla kopu obrázkov, ale odrádza ma to, že je to také dlhé.

2 Tera-chan Tera-chan | Web | 3. ledna 2012 v 21:04 | Reagovat

[1]: hele..  mě právě taky.. začala jsem se na něj dívat asi v říjnu a od listopadu jsem do něj fakt zažraná..  zrovna ted se koukám na307 díl a to je fakt luxusní! prostě musíš přetrpět pár prvních dílů ale stojí to za to!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama